Vietējās ziņas

 • Mieru neradušie gari Dzērbenes pilsmuižā

  Dāvis Kļaviņš/flickr.com

  Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagasta centrā Dzērbenē atrodas 18. gadsimta beigās klasicisma stilā celtā Dzērbenes pils muižas kungu māja. Tā būvēta agrākās, 14. gadsimtā celtās un 1577. gadā nopostītās, Dzērbenes viduslaiku mūra pils vietā. 2010. gadā veikta iekštelpu rekonstrukcija un fasādes restaurēšana, un šobrīd Dzērbenes pilī atrodas pagasta padome, tautas nams, mūzikas skola un kafejnīca. 

 • Velna acis jeb Ungurpils peldošās salas

  Lisa Foster/flickr.com

  Ungurpils dzirnavu ezers Alojas novadā, kura kopējā platība ir ap 30 hektāriem, ir mākslīgi veidots, uzpludināts ezers, tomēr katru pavasari, atmostoties dabai, fascinē kā vietējos, tā iebraucējus ar kādu unikālu parādību – savām peldošajām salām –, ko apvij arī dažādas teikas, kas saistītas ar to izcelsmi. Kopš 1977. gada ūdenskrātuve kopā ar apkārtējo dabas ainavu ir valsts nozīmes aizsargājamais objekts.

 • Likteņdārzs – valsts un cilvēku likteņu satikšanās vieta2

  shutterstock.com

  Likteņdārzs atrodas uz Daugavas pussalas, kas radusies pēc Pļaviņu ūdenskrātuves izveides 1965. gadā, netālu no Kokneses pilsdrupām un Kokneses luterāņu baznīcas. Līdzīgi kā savulaik Brīvības piemineklis, arī Likteņdārzs tiek veidots par līdzekļiem, ko ziedojuši desmitiem tūkstošu cilvēku, kā arī daudzi uzņēmumi. Pirmie darbi dārzā sākti 2008. gadā, un projekts iecerēts kā dāvana Latvijas simtgadē 2018. gadā.

 • Pirmais Bībeles tulkojums latviešu valodā – Ernsta Glika Bībeles muzejs3

  shutterstock.com

  Ernsta Glika Bībeles muzejs atrodas Alūksnes pilsētā un ir vienīgais Latvijā un Baltijā, kas savā krājumā glabā 1694. gadā latviešu valodā tulkotās Bībeles pirmizdevumu. Muzejs ierīkots 1990. gadā ēkā blakus Alūksnes luterāņu baznīcai. Muzeja ekspozīcija veltīta pirmajam Bībeles tulkojumam latviešu valodā un tās tulkotājam, mācītājam Ernstam Glikam.

 • No idejas līdz gataviem vārtiem

  Vārti ir viens no nozīmīgiem drošības un estētikas elementiem ikvienā īpašumā – gan dzīvojamajās teritorijās, gan industriālos objektos. Tāpēc vārtu izvēlei un komplektācijai jāpievēršas atbildīgi, lai iegūtu tieši tik skaistus, funkcionālus un drošus vārtus, kādus vēlaties. 

 • Kā aizkavēt ādas novecošanos un cīnīties ar tās pazīmēm

  Laiks ir nepielūdzams – mēs visi novecojam, mūžam jauns nepaliks neviens. Lai gan noveco viss ķermenis, visvairāk novecošanās pazīmes pamanāmas tieši uz ādas, jo tā ir nepārtrauktā mijiedarbībā ar apkārtējo vidi, reaģē uz dzīvesveidu un veselības stāvokli. Tomēr novecošanās pazīmes uz ādas arī nav nolemtība, jo, pareizi koriģējot dzīvesveida faktorus un izmantojot efektīvas metodes, iespējams aizkavēt ādas novecošanos un arī mazināt jau esošās pazīmes. 

 • Vidzeme – tās tradicionālie ēdieni1

  Miguel Angel Alvarez Bernardo/ flickr.com

  Vidzeme ir reģions, kas zināms ar tā vijīgām un gleznainām upēm, ielejām un pakalniem, plašiem un bagātiem mežiem, vecām pilsētām un skaistu arhitektūru, kā arī vidzemniekiem – cilvēkiem, kas par lielāko vērtību, ar ko tie lepojas, uzskata tieši savu ģimeni un visus Latvijas iedzīvotājus.

 • Gadījumi, kad KASKO apdrošināšanu var neizmaksāt

  Prātīgi autovadītāji papildu obligātajai OCTA apdrošināšanai bieži izvēlas arī KASKO apdrošināšanu, lai braucieni ar auto vienmēr sagādātu prieku un nekad raizes. Tomēr jāatceras, ka reizēm ir situācijas, kad KASKO apdrošināšanas polise var nedarboties. Lai nebūtu lieku pārsteigumu uz ceļa, apdrošināšanas portāls Manapolise.lv aicina iepazīties ar dažiem gadījumiem, kad KASKO atlīdzību var neizmaksāt.

 • Zobu higiēna – kas par to jāzina

  Vai arī jums zobārsts vizītes laikā ir vaicājis, kad pēdējo reizi bijāt pie zobu higiēnista? Daudzi uz šādu jautājumu atbild – nekad! Bieži vien vidējās un vecākās paaudzes cilvēki šo zobārstniecības pakalpojumu joprojām neuztver nopietni un neredz jēgu tam tērēt ne savu laiku, ne līdzekļus. 

 • Latvijā darinātas rotaslietas NelaGems.com

  Latvijas rotaslietu zīmols Nela Gems rada rotaslietas, kas ļaus mirdzēt spožāk katrai sievieti gan ikdienā, gan svētkos.