Vietējās ziņas

 • Vestienas muiža – reiz vērienīgais muižas komplekss ar bagātīgu vēsturi

  Dāvis Kļaviņš/flickr.com

  Vestienas muižas kungu māja atrodas Madonas novada Vestienas pagastā. 18. gadsimta vidū vērienīgais Vestienas muižas komplekss uzcelts uz skanstes, ko ietvēra ar ūdeni pildītu aizsarggrāvju sistēma, savukārt pati muiža pirmo reizi vēstures avotos minēta jau 1452. gadā, un saukta "Heinricha Tolka muiža pie apcietinājuma". Vestienas muižas kungu mājas telpās kopš 1960. gada atrodas pamatskola.

 • Dauģēnu dabas taka – garākā labiekārtotā dabas taka Latvijā

  shutterstock.com

  Aptuveni 12 kilometrus garā Dauģēnu dabas taka iesākas atpūtas vietā iepretim Skaņākalna klintij (Skaņākalna dabas parkā) un beidzas pie Ramatas upes ietekas Salacā, un tādējādi ir garākā labiekārtotā dabas taka Latvijā. To var izstaigāt ar kājām, ar iespēju atsevišķos posmos izmantot velosipēdu; takā ir astoņas labiekārtotas atpūtas vietas, kuras var izmantot arī laivotāji.

 • 8 iemesli, kāpēc pirkt kontaktlēcas interneta veikalā Lensor.eu

  Kontaktlēcu iegāde interneta veikalā var šķist riskanta un sarežģīta, tomēr gribam jūs pārliecināt par pretējo. Šobrīd jau liela daļa no mums uzticas interneta aptiekām, ērti un ātri iegādājoties medikamentus, tad kāpēc gan neuzticēties kontaktlēcu interneta veikalam? 

 • Ungurmuiža – vienīgais līdz mūsdienām saglabājies baroka koka muižas ansamblis Latvijā1

  Mikijs Pele/flickr.com

  1732. gadā celtā Ungurmuižas kungu māja atrodas Gaujas nacionālā parka teritorijā – Pārgaujas novada Raiskuma pagasta Unguros – un šobrīd tā ir vienīgā baroka koka celtne Latvijā. Muiža, harmonisks koka ēku ansamblis, kas atrodas netālu no Ungura ezera, nepilnus divus gadsimtus piederēja Kampenhauzenu dzimtai, un mūsdienās ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Unikāls ir kungu mājas interjers, ko papildina oriģināli sienas gleznojumiem no 18. gadsimta.

 • Suntažu muižas pils Mazās Juglas krastā

  Groundhopping Merseburg/flickr.com

  Ogres novada Suntažu pagasta Suntažos blakus Mazās Juglas upei atrodas 18. gadsimtā celtā Suntažu muižas kungu māja, kurā jau kopš 1920. gada darbojas skola. Muižas apbūves kompleksā ietilpst arī saimniecības ēkas un parks. Suntažu muižas pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

 • Planču purva taka – iepazīsti augstā purva ekosistēmu Ziemeļvidzemē2

  Kārlis Dambrāns/flickr.com

  Staiceles lauku teritorijā, nedaudz uz Igaunijas pusi atrodas aizsargājamā dabas teritorija Planču purvs –, kas ir augstais purvs un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta daļa. Izbaudīt klusumu, tīro gaisu un neskartās purva ainavas iespējams, izstaigājot apmēram puskilometru garo laipu taku. Gar takas malām izvietotie informatīvie stendi stāsta par augiem, purva veidošanos un šeit sastopamajiem dzīvniekiem un putniem – arī Braila rakstā.

 • Iesaistoties starptautiskā akcijā, Gūtmaņalu izgaismo zaļā krāsā

  Iezīmējot Siguldu kā tūrisma galamērķi un īpašu vietu pasaules kartē, šogad līdz 17. martam no plkst. 18.00 līdz 23.00 Gūtmaņala tiek izgaismota zaļā krāsā. Iesaistoties starptautiskā "Global greening" projektā un atzīmējot īru nacionālos svētkus, Svētā Patrika dienu, Siguldas novada pašvaldība pievienojusies izgaismošanas iniciatīvai, kurā ik gadu piedalās turpat 300 pasaules slaveni vēsturiski objekti un ikoniskas vietas vairāk nekā 40 valstīs.

 • Mārcienas muiža – reiz visā Baltijā greznākā neorokoko ēka

  Ina :):)/flickr.com

  Vēlāko laiku Mārcienas muižas pils, kas tika celta 1830. gadā, atradās tagadējā Madonas novada Mārcienas pagasta teritorijā. Pils nezināmu iemeslu dēļ tika nodedzināta divdesmitā gadsimta sākumā un līdz mūsdienām nav saglabājusies; pastāv nostāsti, ka to 1918. gadā aizdedzinājis pats īpašnieks barons fon Maidels, kurš pēc tam nošāvies.

 • Niedrāju-Pilkas purva taka – gan putnu vērošanai, gan pastaigai

  Kārlis Dambrāns/flickr.com

  Limbažu novada Pāles pagastā atrodas dabas liegums Niedrāju-Pilkas purvs – Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta daļa, kur sastopamas retas putnu sugas, tāpēc tā ir ļoti iecienīta putnu vērošanas vieta. Purvu, tā ezeriņus, lāmas un akačus iespējams apskatīt, izstaigājot nepilnu kilometru garo laipu taku, kas ved uz purva salu, kurā pie nelieliem purva ezeriņiem izvietota trīs metrus augsta skatu platforma. Kopš 1987. gada tas ir dabas liegums.

 • Noskaidrota senākā koka ēka Latvijā

  Valmieras Vecā aptieka; avots: www.valmiera.lv

  Valmieras pilsētas pašvaldībai veicot Valmieras Vecās aptiekas Bruņinieku ielā 1, Valmierā (vidējā no trīs ēkām) pārbūvēšanu Valmieras pils kultūrvides centra ekspozīcijai Eiropas Savienības projekta "Valmieras Vēsturiskā  centra attīstība" īstenošanas laikā,  atklātas līdz šim nezināmas arhitektoniski vēsturiskās liecības ar nozīmīgu vēstures, zinātnes un kultūrvēsturisko vērtību.