Banner 980x90

Kā desmit biežāk sastopamās krāsas spēj ietekmēt tavu ikdienu 

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Pieļaujot domu, ka nekas uz šīs zemes nenotiek tāpat vien, faktam, ka pasaule ir radīta krāsaina, iespējams arī ir kāda papildus nozīme. Cilvēkam, kurš cenšas izzināt visus dzīves aspektus, iedziļināšanās krāsu pasaulē var kļūt par iemeslu jauniem atklājumiem. Krāsas ir mums visapkārt, tām var būt sava nozīme un ar tām varam pastāstīt arī savu vēstījumu citiem.

Balta – auksta un tīra krāsa. Simbolizē tīrību, nevainību, mieru, laimi un prieku.

Pelēka – neitrāla krāsa, nepievērš sev uzmanību, neizraisa nekādas reakcijas, nedz uzbudina – nedz arī nomierina, bet rada stabilitātes sajūtu cilvēkā. Norobežo no apkārtējās pasaules, rosina atturīgumu, noslēgtību un savaldīgumu. Pasargā no pārpūles, mazinot cilvēka enerģijas pārtēriņu.

Sarkana – raisa siltuma izjūtu, dziļi iesūcas audos. Uzbudinoša gan emocionāli, gan seksuāli. Darba sākumā palielina darbaspējas, bet ļoti ātri nogurdina.

Oranža – spoža un mirdzoša krāsa, saules un uguns krāsa. Tā silda, stimulē uzbudinājumu, taču ne ārēju un uzbāzīgu kā sarkanā krāsa, bet iekšēju siltu un patīkamu. Rada jautrības, prieka, labklājības izjūtas, pastiprina dzīvesprieku un dzīves pilnības sajūtu, pastiprina cilvēka gribu, dod spēku būt iecietīgam pret apkārtējiem. Rosina apetīti.

Dzeltena – stimulē redzi, ir atklāta un viegla, rosina uz aktīvu darbību. Rada prieka un laimes, jautrības, viegluma, pieejamības un svinīguma izjūtu, mazina spriedzi. Lielās devās tā var nogurdināt.

Zaļa – svaiga un mitra krāsa. Nomierinoša dabas krāsa. Paaugstina tonusu un nomierina, rada atpūtas izjūtu. Pavisam nedaudz palielina darba spējas – toties uz ilgu laiku. Mierīga, līdzsvarota, pašpietiekama un ar sevi apmierinātu cilvēku krāsa, taču bieži arī ierobežotu cilvēku krāsa.

Gaiši zila – Visai intensīvi iedarbojas uz laika un telpas izjūtu – laiku pagarinot un telpu paplašinot. Psiholoģiski tā nomierina, mazina trauksmi, atslābina. Lielā daudzumā tā nogurdina, rada galvassāpes un aukstuma izjūtu, skumjas.

Zila – Līdzīgi kā gaiši zilā, bet vēl arī samazina sāpju izjūtu, atslābina muskuļus, relaksē ķermeni. Šī ir pašanalīzes un pašiedziļināšanās krāsa. Taču pēc ilgstošas iedarbības tā var bremzēt nervu sistēmas darbību, raisot pat nomāktību, skumjas, nogurumu un pat apnikumu.

Violeta – ietver zilās un sarkanās krāsa īpašības. Tā palēlina elpošanu, ievērojami mazina fiziskās spējas, bet palielina sirds un asinsvadu izturību. Nomāc racionālu domāšanu, rosina intuīciju, vairo garīgās spējas un miegu, stimulē vajadzību pēc dvēseliskas attīstības. Pārmērīgās devās tā veicina nomāktību un pat depresiju.

Melna – nomācoša un bremzējoša. Pastiprina citu krāsu iedarbību.

Ne visas krāsas viennozīmīgi ir labas vai sliktas. Tām ir gan pozitīvās, gan negatīvās ietekmes. Galu galā katrai krāsai ir tik daudz nianses, tik daudz nokrāsas. Katram no mums ir jāvelk mugurā, jālieto, jaizmanto visas krāsas. Jāatrod tikai īstā nokrāsa, īstais tonis. Lielais vairums no mums jau nemaz nepievērš uzmanību krāsu nozīmei, bet tā ir, pastāv. Tā ir jau mums zemapziņā, un tie, kas to prot izmantot, var panākt daudz vairāk, nekā pārējie.

Raksts tapis sadarbībā ar "Espati.lv"

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)