Sākušies būvdarbi autoceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona posmā no rotācijas apļa Cēsīs līdz Ģūģeriem

Rīga, 13.jūl., LETA. Sākušies būvdarbi autoceļa P30 Cēsis-Vecpiebalga-Madona posmā no rotācijas apļa ar ceļu P20 Valmiera-Cēsis-Drabeši Cēsīs līdz Ģūģeriem (2,14. līdz 8,02.kilometrs), aģentūrai LETA pavēstīja AS "Latvijas Valsts ceļi".

Būvdarbu laikā pilnībā pārbūvēs ceļa segu un ieklās trīs jaunas asfalta kārtas. Projekts paredz izbūvēt arī apgaismotu, vairāk nekā divu kilometru garu gājēju un velosipēdistu ceļu no Cēsīm līdz Priekuļiem, kā arī izbūvēt lietus ūdens kanalizāciju Priekuļos.

Darbus veic SIA "8 CBR", to līgumcena ir 5,9 miljoni eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, darbus līdzfinansē Eiropas reģionālās attīstības fonds (ERAF). Būvdarbi tiks pabeigti nākamgad. Pašreiz posmā tiek veikti sagatavošanās darbi un satiksme tiek regulēta ar ceļazīmēm un vadstatņiem. Darbu veikšanas zonās ir noteikts ātruma ierobežojums 70 kilometru stundā. Augusta sākumā satiksmi posmā sāks regulēt ar luksoforiem.

Uz Vecpiebalgas ceļa (P30) turpinās arī būvdarbi posmā no Brežģa kalnam līdz Vecpiebalgai (38 līdz 49.kilometrs), un paredzams, ka augustā darbi šajā posmā tiks pabeigti. Arī šos darbus veic "8 CBR", to līgumcena ir 8,8 miljoni eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, līdzfinansē ERAF.

Aktuālā informācija par satiksmes apgrūtinājumiem valsts autoceļu tīklā un uzziņas ir pieejamas pa diennakts bezmaksas tālruni 80005555, mājaslapā "lvceli.lv", kā arī lietotnē "Waze".