Rīgas Valsts tehnikumā var apgūt jaunas izglītības programmas 

Publicitātes foto
Publicitātes foto

2015./2016. mācību gada sākums Rīgas Valsts tehnikumā iesākās svinīgi. Svētbrīdis Rīgas Domā pulcināja kuplu pedagogu un audzēkņu pulku. 

Gan audzēkņus, gan arī pedagogus un darbiniekus uz Rīgas Valsts tehnikumu sveikt bija atnākuši īpaši viesi – Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidents un Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Vilnis Rantiņš, Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektore Ieva Bečere, kā arī Rīgas Valsts tehnikuma absolvente, Latvijas nacionālās komandas dalībniece Pasaules lielākajā profesionālās izglītības un prasmju izcilības konkursā "WorldSkills 2015" Linda Osīte.

2. septembrī tika svinīgi atklāta Rīgas Valsts tehnikuma atjaunotā sporta zāle. Lai piedalītos nozīmīgajā notikumā, bija sanākuši gan Rīgas Valsts tehnikuma skolotāji un audzēkņi, gan prominenti Latvijas sporta pasaules pārstāvji.
 
Olimpisko spēļu vicečempions un bronzas medaļas ieguvējs, vairākkārtējs Pasaules un Eiropas čempions svarcelšanā Viktors Ščerbatihs aicināja audzēkņus pievērsties fiziskām aktivitātēm paralēli izglītības ieguvei, vairākkārtējs Olimpisko spēļu laureāts kamaniņu braukšanā Mārtiņš Rubenis atgādināja klātesošajiem to, ka veselā miesā mājo vesels gars. Latvijas izlases dalībnieks un kapteinis florbolā Atis Blinds novērtēja atjaunotās sporta zāles piemērotību florbola nodarbībām, Pasaules čempione kikboksā Linda Ābele izteica pārliecību, ka tehnikuma sporta skolotāji un organizatori ir tie, kuri var jauniešiem rādīt priekšzīmi un aizraut viņus sporta nodarbībās. Ghetto kustības dibinātājs Raimonds Elbakjans aicināja jauniešus no kaitīgiem ieradumiem pievērsties fiziskām aktivitātēm. Rīgas Valsts tehnikuma direktore savā uzrunā klātesošajiem izteica pateicību visiem, kuri bija savu roku pielikuši, lai tehnikuma jauniešiem atkal būtu iespējas nodarboties ar sportu. 

Rīgas Valsts tehnikums attīstās un, sākot jauno 2015./2016. mācību gadu, tehnikums sadarbībā ar Vācijas–Baltijas Tirdzniecības kameru "VETnet" projekta ietvaros sāk realizēt jaunu izglītības programmu "Telemehānika un loģistika", kurā iegūstamā kvalifikācija ir Loģistikas darbinieks, un izglītības programmu "Poligrāfija un izdevējdarbība", kurā iegūstamā kvalifikācija ir Iespieddarbu apstrādes speciālists. Jaunās kvalifikācijas ir pieprasītas darba tirgū. Jauniešiem, kuriem ir vidējā izglītība, tiek piedāvāta iespēja 1,5 gada laikā iegūt atzītu diplomu kas sniegs tālākas izglītības un karjeras iepējas. Izglītības process ir vērsts uz praksi, tas nozīmē, ka praktiskās iemaņas būs iespējams apgūt reālā darba vidē nozares uzņēmumā.

Mācību laikā ir iespējams saņemt ES fondu stipendiju. Pieteikšanās ir izsludināta līdz 2015. gada 30. septembrim Rīgas Valsts tehnikumā Rīgā, Kr. Valdemāra ielā 1c 230. kabinetā vai vetnet@ahk-balt.org.

Tālrunis 66119815, 27260011
Detalizētāka informācija pieejama www.rvt.lv.