Kādas riepas ziemai izvēlēties un kur tās pirkt izdevīgi?

Pieredzējuši autovadītāji jau zina, kādas riepas ziemai vajadzīgas tieši viņu automašīnai. Bet, ja esat jauns šoferis, kuram vēl nav pieredzes auto riepu izvēlē un iegādē, tad būs noderīgi uzzināt, kāda veida riepas ziemai ir pieejams, kādas ir to priekšrocības, kā izdarīt izvēli un, protams, kur meklēt labas ziemas riepas par izdevīgu cenu.

Ziemas riepu tipi un to īpašības
Automašīnu ziemas riepas ir pieejamas plašā izvēlē, katrs autovadītājs var atrast savām vajadzībām un braukšanas paradumiem piemērotākās, kas sniegs gan komfortu, gan drošību ziemas apstākļos. Ziemas riepas iedala vairākos tipos, vadoties pēc gumijas sastāva, protektora īpatnībām un paredzētajiem lietošanas apstākļiem.

  • Skandināvijas tipa ziemas riepas – šīs ir mīkstā gumijas sastāva riepas, kurām ir arī blīvs lameļu klājums, kas tās padara īpaši piemērotas tādiem izaicinošiem ziemas apstākļiem kā piesniguši un apledojuši ceļi, zemas gaisa temperatūras. Ar šīm riepām ir vieglāk veikt manevrus un pagriezienus uz slidena ceļa seguma. Braukšanas laikā mīkstā tipa riepas ir klusas un komfortablas, bet tās nav piemērotas lietošanai siltā laikā, jo ātri dilst un var slīdēt, kā arī nebūt pietiekami stabilas. Mūsu platuma grādos šīs riepas ziemā izvēlas visbiežāk.
  • Eiropas tipa ziemas riepas – šīs ir cietā sastāva ziemas riepas, kuras izvēlas tie, kuri ikdienā brauc par labi tīrītiem un asfaltētiem ceļiem, šosejām un pilsētvidē. Šīs riepas nodrošina labu saķeri uz slapja ceļa, taču atpaliek no mīkstā sastāva riepu snieguma uz apledojušiem ceļiem. Eiropas tipa riepu popularitāte arī mūsu reģionā pieaug, jo, mainoties klimatiskajiem apstākļiem, ziemas kļūst arvien maigākas, ar minimālu sniega segu un tikai īslaicīgiem sala periodiem.
  • Ziemas riepas ar radzēm – šāda veida riepas paredzētas īpaši piesnigušiem un apledojušiem ceļiem, kā arī gadījumos, kad nākas pārvietoties pa vietām ar izteiktu reljefu, jo radzes nodrošina labāku saķeri un paātrināšanos. Jārēķinās, ka šādas riepas, braucot pa asfaltu vai bruģi, ir ievērojami skaļākas un bojā ceļa segumu. Tās Latvijā ir atļauts izmantot tikai no 1. oktobra līdz 1. maijam, bet daudzās citās Eiropas valstīs tās aizliegts izmantot vispār.


Kas ir vissezonas riepas?
Braukšanai ziemā mēdz izmantot arī vissezonas riepas, to pieļauj arī likumdošana, tomēr šo riepu izvēle ir rūpīgi jāapsver un jāizvērtē visi apstākļi. Par visssezonas riepām var uzskatīt tikai tās, kurām ir atbilstoša norāde uz marķējuma: „all season” (visas sezonas) „4S” (četras sezonas) vai “AW” (any weather – jebkurš gadalaiks). Vissezonas riepas spēj nodrošināt pieļaujamu drošības līmeni ziemā un pietiekamu komfortu vasarā. To protektora raksts parasti ir sazarotāks, elementi ir atdalīti ar dažāda platuma rievām un papildināti ar šaurākām papildu lamelēm. Riepu gumija ir mīkstāka nekā vasaras riepām, tāpēc siltajos mēnešos tā ātrāk dilst. Vissezonas riepas ir kompromiss starp vasaras un ziemas riepām, tās nodrošina pietiekamu drošību un veiktspēju uz ceļa apstākļos, kas nav apgrūtinoši. Ziemā, kurā ir apledojums, dziļš sniegs un citi izaicinājumi, vissezonas riepas var pievilt. Tomēr, ja ikdienā brauc reti un vairāk izmanto labi uzturētus un asfaltētus ceļus, šīs riepas var būt pieņemams risinājums.

Kam pievērst uzmanību, pērkot riepas
Koncentrējoties tikai uz riepu veidu un īpašībām, nevajadzētu aizmirst arī par piemērotu riepu izmēru. Jāatceras, ka katrai auto markai ir ražotāja rekomendēts riepu izmērs, kas jāizmanto, lai auto būtu drošs un labi vadāms. To var uzzināt auto tehniskās informācijas dokumentos, kā arī izlasīt uz plāksnes, kas ir pašā automašīnā — durvju iekšpusē vai zem motora pārsega. Tāpat, ja nu gadījumā plānojat kombinēt riepas no dažādiem komplektiem, tad jāatceras, ka uz vienas ass jābūt vienādām riepām. Lai gan vislabāk un visdrošāk vienmēr būs, ja auto aprīkosiet ar pilnu riepu komplektu. Tas sniegs vislabāko vadāmību un efektivitāti apgrūtinošos apstākļos.

“Riepu Garāža” – jaunas un lietotas ziemas riepas
Riepu Garāža” ir viens no vadošajiem auto riepu un disku mazumtirgotājiem Latvijā, kam ir pieci riepu servisa centri Rīgā. Sortimentā pieejamas tikai kvalitatīvas ziemas riepas no tādiem uzticamiem ražotājiem kā GoodYear, Sailun, Nokian, Continental, Altenzo, Hankook un citiem. Piedāvājumā ir ne tikai jaunas, bet arī pārbaudītas lietotas ziemas riepas, kas ir laba izvēle, ja pieejams ierobežots budžets riepu iegādei. Atbilstoši saviem braukšanas apstākļiem un paradumiem varat plašajā klāstā izvēlēties dažāda veida ziemas riepas par izdevīgu cenu.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu