Cīrule sola saglabāt līdzšinējo VID ģenerāldirektora vietnieku amatus

Ilze Cīrule/ Foto: Edijs Pālens/LETA
Ilze Cīrule/ Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunieceltā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule sola neveikt kadru pārmaiņas un saglabāt amatus līdzšinējām VID ģenerāldirektora vietniecēm.

Intervijā aģentūrai LETA Cīrule norādīja, ka šodien, stājoties amatā, viņai pirmais darbs noteikti būs tikšanās ar līdzšinējo VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju Daci Pelēko.

"Domāju, ka viņa man varēs ļoti daudz palīdzēt, lai es saprastu, kādas ir šī brīža aktualitātes, kādi ir uzsāktie darbi, kādas ir prioritātes. Ja viņa pati vēlēsies, nav nekādu iemeslu, lai viņa nesaglabātu ģenerāldirektora vietnieka amatu," sacīja Cīrule.

Taujāta, vai VID ģenerāldirektora vietnieka amatus saglabās VID ģenerāldirektora vietniece Vita Narnicka un VID ģenerāldirektora vietnieka pienākumu izpildītāja Ingrīda Gulbe-Otaņķe, Cīrule sacīja, ka līdz šim nav bijusi ar viņām pazīstama, bet, ja Narnicka un Gulbe-Otaņķe spēj veikt savus pienākumus un izdarīt to labā kvalitātē, nav iemeslu, kāpēc lai viņas nesaglabātu savus amatus.

"Mans mērķis ir maksimāli apzināt to pozitīvo potenciālu, kas jau patlaban ir VID iekšienē, un censties to izmantot. Cilvēkus no malas varētu piesaistīt tikai ārkārtas situācijās, ja redzēsim, ka VID iekšienē būtiski pietrūkst kādas kompetences," skaidroja Cīrule.

Patlaban pēc štatu saraksta vēl ir ceturtā VID ģenerāldirektora vietnieka vieta - noziedzības apkarošanas jautājumos, kas jau ilgstoši ir vakanta. Taujāta, vai šī štata vieta tiks saglabāta un tiks meklēts cilvēks šim amatam vai arī šī štata vieta tiks likvidēta, Cīrule sacīja, ka par VID struktūru un kadriem noteikti runās ar finanšu ministri.

"Būtībā VID ģenerāldirektors nav tiesīgs apstiprināt tās amatu pozīcijas, kas ir viņa tiešā pakļautībā. Šos amatus un cilvēkus apstiprina finanšu ministrs. Līdz ar to vēl būs diskusija un papildu izvērtēšana," sacīja Cīrule.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka valdība 8.novembrī Cīruli apstiprināja VID ģenerāldirektora amatā. Viņa amata pienākumus sāk pildīt no šodienas.

Atbilstoši aģentūras LETA arhīvam Cīrule ir beigusi Rīgas Politehniskā institūta (tagad Rīgas Tehniskās universitātes) Arhitektūras fakultāti, bet 2003.gadā ieguvusi Rīgas Biznesa institūta maģistra diplomu uzņēmumu un organizācijas vadīšanā.

2001.gadā Cīrule tika ievēlēta apdrošināšanas kompānijas "Balta" valdes locekļa amatā, bet 2003.gadā viņa kļuva par šī uzņēmuma viceprezidenti. 2005.gadā Cīrule aizgājusi no darba "Baltā", savukārt 2006.gadā sāka strādāt "Parekss apdrošināšanas kompānijā" Pārdošanas attīstības daļas vadītāja amatā. "Parekss apdrošināšanas kompānijai" mainot īpašnieku un pārtopot par "Gjensidige Baltic", Cīrule kļuva par "Gjensidige Baltic" Pārdošanas attīstības daļas vadītāju. Kā liecina ieraksts viņas profilā vietnē "LinkedIn", kopš 2012.gada viņa bija "Gjensidige Baltic" Finanšu daļas vadītāja.

"Firmas.lv" dati liecina, ka Cīrule ir arī 1994.gadā dibinātās finanšu investīciju kompānijas AS "Bastions ZS" padomes locekle un vismaz savulaik bijusi šī uzņēmuma kapitāldaļu īpašniece.

Viss par: Latvijas ziņas