Bērnu invaliditātes ekspertīzes sistēmas pilnveidošanai būs pieejami 318 054 eiro

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijai sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu, lai saņemtu Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansējumu bērnu invaliditātes ekspertīzes pakalpojuma kvalitātes uzlabošanas pasākumu īstenošanai, aģentūru LETA informēja CFLA.

Pasākumu īstenošanai pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 318 054 eiro, tai skaitā ESF finansējums - 270 346 eiro un valsts budžeta finansējums - 47 708 eiro.

ESF līdzfinansējums paredzēts bērnu invaliditātes noteikšanas sistēmas pilnveidei un tās izmēģinājumprojekta īstenošanai. Plānots īstenot ārvalstu pieredzes apmaiņas pasākumus, izstrādāt metodiku Starptautiskās funkcionēšanas klasifikācijas principu piemērošanā invaliditātes noteikšanā bērniem, apmācīt Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas ārstus darbam ar izstrādāto metodiku, kā arī izmēģinājumprojekta laikā 50 bērniem veikt invaliditātes ekspertīzi atbilstoši izstrādātajai metodikai.

Projekta iesniedzējs ierobežotajā projektu atlasē ir tiešā valsts pārvaldes iestāde, kam normatīvajos aktos par invaliditāti ir deleģēta prognozējamās invaliditātes un invaliditātes ekspertīzes veikšana, - Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija, savukārt atbildīgās iestādes funkcijas pilda Labklājības ministrija.