Tūrisma informācija

 • Varakļānu muižas pils

  Varakļānu muižas pils

  Varakļānu muižas pils celta no 1783. līdz 1789. gadam Romas Svētās impērijas grāfam Mihaelam Janam fon der Borham, pēc Latgalē uzaicinātā itāļu Arhitekta Vinčenco Macotti projekta. Varakļānu muižas pils ir izcils agrīnā klasicisma stila paraugs Latvijas būvmākslā.

 • Varakļānu muižas romantiskā stila ainavu parks

  Varakļānu muižas romantiskā stila ainavu parks

  To, balstīdamies uz grāfa Mihaela Borha idejām, projektējis un veidojis reizē ar pils celtniecību Romas arhitekts un dārzu mākslinieks Vinčenco Macoti. Varakļānu parks veidots kā romantiskā stila ainavu parks ar augļu dārzu un oranžēriju centrā. 

 • Varakļānu Sv. Viktora kapela

  Varakļānu Sv. Viktora kapela

  Varakļānu Sv. Viktora kapela celta 1814. gadā pēc itāļu arhitekta V. Macotti projekta. Celtniecības idejas pamatā ir viens no pasaules arhitektūras dižākajiem paraugiem - Romas panteons.

 • Romas katoļu draudzes baznīca

  Romas katoļu draudzes baznīca

  Romas katoļu draudzes baznīca celta no 1843.- 1854. g. pēc arhitekta V. Macotti projekta Celtniecības darbus vadījis arhitekts Vītols.

 • Varakļānu Sv. Krusta evanģēliski luteriskā baznīca

  Varakļānu Sv. Krusta evanģēliski luteriskā baznīca

  Varakļānu Sv. Krusta evanģēliski luteriskā baznīca uzcelta 1879. gadā. Baznīcu cēlis Stirnienes muižas īpašnieks ar 300 vietām. Baznīca būvēta no laukakmeņiem.

 • Luterāņu kapu ansamblis "…baltais gulbis dodas debesīs"

  Luterāņu kapu ansamblis "…baltais gulbis dodas debesīs"

  1937. gadā Varakļānu kapu luterāņu nodalījumā veikta pamatīga rekonstrukcija, kurai lielu daļu līdzekļu ziedoja slavenā ķirurga Pāvila Mucenieka ģimene. 

 • Varakļānu novada muzejs

  Varakļānu novada muzejs

  Varakļānu novada muzejs izveidots un darbojas grāfa Mihaela Borha muižas pilī no 1997. gada 13. septembra.