Banner 980x90

Paaugstinot depozīta procentu likmi, Bigbank piedāvā saimnieciskās darbības veicējiem mazināt inflācijas ietekmi

Inflācijai turpinot pieņemties spēkā un kausējot naudas uzkrājumus kā karstai vasaras saulei saldējumu, Bigbank Latvija ar personīgu piemēru aicina citas bankas nākt pretim klientiem un paaugstināt depozītu procentu likmi. Bigbank Latvija tā jau izaugusi līdz 3% gadā. 

"Augstas inflācijas apstākļos saprātīgākā rīcība ir uzkrājumus ieguldīt, lai nauda ražotu vairāk naudas. Scenāriji ir dažādi – sākot no līdzekļu investēšanas uzņēmumos vai jaunu biznesu veidošanas un beidzot ar darbošanos akciju tirgū. Tomēr visvienkāršākais, aktīvu darbību neprasošākais un drošākais veids ir izvēlēties termiņnoguldījumu ar fiksētu procentu likmi. Noslēdzot līgumu ar banku, klients saņem garantiju, ka līguma termiņa beigās saņems solīto summu, neatkarīgi no notikumiem tirgū un ekonomikā. Visus Bigbank Latvija klientu noguldījumus aizsargā Igaunijas Garantiju fonds, un tie tiek nodrošināti un kompensēti saskaņā ar Likumu par Garantiju fondu. Saskaņā ar to, ikviens noguldītājs simtprocentīgā apmērā var atgūt noguldījumu līdz 100 000 eiro," uzsver Bigbank Latvija vadītājs Edgars Surgofts.

Noguldot naudu Bigbank Latvija, saimnieciskās darbības veicējs var izvēlēties sev izdevīgāko procentu izmaksas veidu – ikmēneša, ikgadējo vai arī vienu maksājumu līguma termiņa noslēgumā. Turklāt banka apņemas nemainīt procentu likmi visa līguma termiņa periodā, pat ja mainīsies situācija tirgū. Proti, pat deflācijas apstākļos klienta noguldījums turpinās pelnīt naudu atbilstoši darījuma nosacījumiem. 

Zīmīgi, ka pirms 2008. gada krīzes termiņnoguldījumi Latvijā bija visnotaļ populāri un liela daļa cilvēku šādā veidā palielināja savu kapitālu. Taču pēckrīzes periodā universālās bankas atradināja savus klientus no šāda naudas pelnīšanas veida, piedāvājot gandrīz nulles procentu likmi. Tā rezultātā klienti naudu vienkārši glabā bankas kontā un neliek to lietā. 

 

Par Bigbank
Bigbank AS ir Igaunijas banka, kas specializējas hipotekāro kredītu izsniegšanā un aizdevumu piešķiršanā juridiskām personām, kā arī izdevīgu termiņnoguldījumu pakalpojumu sniegšanā. Uzņēmums izvērsis darbību ārpus Igaunijas, izveidojot filiāles Somijā, Zviedrijā, Latvijā, Lietuvā, Bulgārijā, kā arī piedāvājot pārrobežu pakalpojumus Austrijā, Vācijā un Nīderlandē. Uzņēmumu vada grupas valdes loceklis Martins Lants. Valdē darbojas arī Marts Veskimagi, Argo Kiltsmans, Kens Kanariks un Ingo Poders.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu