Banner 980x90

Kāda izglītība nepieciešama, lai strādātu loģistikā?

Loģistika ir nozare, kas ne tikai nodrošina preču sakomplektēšanu un piegādi visdažādākajās sfērās, bet arī atbild par cilvēku transportēšanu tur, kur tas ir vajadzīgs. Īsāk sakot – viss, kas attiecas uz kaut kā piegādi no punkta A uz punktu B, ir loģistikas nozares pārziņā. Ir uzņēmumi, kas piedāvā loģistikas pakalpojumus citām firmām, kas kaut ko ražo, taču netrūkst arī lielu ražošanas uzņēmumu, kuriem ir pašiem savs loģistikas departaments. Kādi gan ir priekšnosacījumi un prasības, lai strādātu loģistikā?

Kā jau noprotams, vienotas atbildes uz šo jautājumu nav, jo darbs loģistikā var nozīmēt ļoti daudz ko – sākot no šofera un beidzot ar lidlauka apkalpošanas speciālistu un vēl daudz ko citu. Tāpēc, domājot par darbu loģistikā, ir jāsāk no otras puses – kādas kvalifikācijas darbu loģistikā jūs vēlaties, tāda izglītība arī jāiegūst.

Piemēram, darba sludinājumos portālos, meklējot darba piedāvājumus loģistikas sfērā, redzams, ka tiek piedāvāts darbs šoferiem gan ar B, gan C kategorijas autovadītāja apliecību un vidējo izglītību. Tātad pietiek ar vidusskolu un auto skolu, lai darbs loģistikā būtu iespējams!

Taču, ja nevēlaties strādāt par šoferi, tad ar vidējo izglītību iespējams pieteikties arī citiem darbiem loģistikā – piemēram, tiek meklēti aviācijas drošības inspektori ar vidējo izglītību un angļu valodas zināšanām vismaz sarunvalodas līmenī darbam Rīgas lidostā.

Ir darba sludinājumi, kur nav minēta prasība pat pēc vidējās izglītības. Piemēram, lai strādātu par ekspeditoru (cilvēku, kas pārbauda sakomplektētos pasūtījumus saskaņā ar maršruta lapām), pie prasībām ir minēta pieredze darbā ar noliktavas tehniku, labas latviešu un krievu valodas zināšanas, taču nav ne vārda par nepieciešamo izglītību.

Ļoti daudzi un dažādi darba piedāvājumi loģistikā ir cilvēkiem ar profesionālo izglītību. Loģistikas datu apstrādes speciālistam ir vēlama vidējā profesionālā izglītība grāmatvedībā vai tirgzinībās, savukārt no autoservisa tehniskā darbinieka tiek gaidīta izglītība auto remonta nozarē. 

Ar augstāko izglītību transporta pakalpojumu / loģistikas jomā jau var pretendēt uz augstākiem amatiem ar labāku algu, taču visur tiek uzsvērta pieredzes nozīme, tāpēc, iespējams, darbs loģistikā ir jāsāk nevis ar studijām augstskolā, bet gan ar reālu darbu nozarē, ko pēc tam papildināt ar izglītošanos! 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)