Banner 980x90

Augstā inflācija pastiprinājusi interesi par termiņnoguldījumiem

Meklēdami iespējas paglābt naudas uzkrājumus no vērtības samazināšanās inflācijas dēļ, aizvien vairāk klientu nogulda naudu depozīta kontos. Bigbank Latvija īpaši paaugstinātu klientu interesi par termiņnoguldījumiem novērojusi vasaras otrajā pusē. Augustā klienti uz procentiem noguldījuši par 130% vairāk naudas nekā mēnesi iepriekš.

Kopējais noguldījumu apjoms sāka palielināties jau pavasarī, kad Bigbank Latvija paaugstināja depozīta likmes līdz tobrīd augstākajam līmenim Latvijā. Aprīlī noguldījumu pieaugums pret iepriekšējo mēnesi sasniedza 28%, maijā – jau 50%. Tomēr straujākais izrāviens notika tieši vasarā. Jūlijā noguldījumu apjoms bija par 82% augstāks nekā mēnesi iepriekš, bet augustā – jau par 130%. Gada griezumā noguldītās naudas apjoms jau tagad ir gandrīz par desmito daļu lielāks nekā visā pagājušajā gadā kopā. 

"Regulāri komunicējot ar saviem klientiem, labi zinām, ka viņus uztrauc inflācijas ietekme uz naudas uzkrājumu vērtību. Tādēļ cenšamies viņiem palīdzēt, piedāvājot aizvien augstākas termiņnoguldījuma procentu likmes. Šogad esam tās palielinājuši jau trīs reizes, un patlaban noguldījumiem laika posmam no 12 līdz 60 mēnešiem pieejama jau 2,5% likme, bet maksimālā likme garākiem periodiem ir 3%. Tā, protams, nevar pilnībā novērst inflācijas ietekmi, taču palīdz audzēt uzkrājumus," skaidro Bigbank Latvija vadītājs Edgars Surgofts.

Naudu iespējams noguldīt uz termiņu no viena līdz 120 mēnešiem, un depozīta līguma noslēgšanai pietiek pat ar 500 eiro uzkrājumu. Arī procentu izmaksas nosacījumus klienti var brīvi izvēlēties – ikmēneša, ikgadējo vai noguldījuma termiņa beigās. Pēdējam variantam tiek piemērota visaugstākā procentu likme, tādēļ tas nesīs vislielāko peļņu. Pie pašreizējās 2,5% likmes, noguldot uz 5 gadiem 5 000 eiro, termiņa beigās peļņa būs 625 eiro. Savukārt, noguldot 50 tūkstošus, nopelnītā summa jau būs 6250 eiro.

Visus Bigbank Latvija klientu noguldījumus aizsargā Igaunijas Garantiju fonds, un tie tiek nodrošināti un kompensēti saskaņā ar Likumu par Garantiju fondu. Saskaņā ar to tiek garantēta noguldījumu 100% kompensācija, taču kompensācijas summa vienā kredītiestādē nedrīkst pārsniegt 100 000 eiro. Par Bigbank

Bigbank AS ir Igaunijas banka, kas specializējas hipotekāro kredītu izsniegšanā, aizdevumu piešķiršanā juridiskām personām, kā arī izdevīgu termiņnoguldījumu pakalpojumu sniegšanā. Uzņēmums izvērsis darbību ārpus Igaunijas, izveidojot filiāles Somijā, Zviedrijā, Latvijā, Lietuvā, Bulgārijā, kā arī piedāvājot pārrobežu pakalpojumus Austrijā, Vācijā un Nīderlandē. Uzņēmumu vada grupas valdes loceklis Martins Lants. Valdē darbojas arī Marts Veskimagi, Argo Kiltsmans, Kens Kanariks un Ingo Poders.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu