Pulkveža Oskara Kalpaka piemineklis

1927. gada 10. jūlijā Visagala kapsētā tika atklāts Kārļa Zāles un Arnolda Dzirkaļa veidotais piemineklis 1.latviešu atsevišķā bataljona komandierim Oskaram Kalpakam, kura atklāšana pulcēja ļoti lielu ļaužu pūli.

Vajadzīgos līdzekļus pieminekļa celtniecībai ziedoja latviešu tauta. K. Zāle Oskaru Kalpaku ir veidojis tādu, par kādu tas ir izaudzis tautas atmiņā - cēls un dižens varonis. Abās pusēs šim varonim ļimst cīņu biedri, bet paša kareivja skatiens ir vērsts uz to pusi, kur atrodas pulkveža dzimtās mājas "Liepsalas". Pulkveža piemineklim ir sava īpaša nozīme vēsturē, jo tas ir veidots no milzīga laukakmeņa, kurš ir ņemts no Kalpaka dzimtenes ārēm, savukārt granīta piemiņas zīme ir veidota no akmens, uz kura O. Kalpaks esot mīlējis sēdēt. Pateicoties 1940. gadā izveidotajai Kalpaka atdusas vietas izdaiļošanas komitejai, tika sakopta arī Visagala kapsēta. To tika ierosināts pārdēvēt Kalpaka vārdā, tomēr šī ideja nav realizēta līdz pat mūsdienām.

Adrese: Indrānu pagasts, LV-4826
Tālrunis: +371 29871653, +371 26374962
Mājaslapa: www.lubana.lv
E-pasts: ilze.kraukle@lubana.lv
GPS koordinātes: 56.8044379, 26.5670231

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)