Vissezonas riepas – cik par, tik pret

Šķiet, visus cilvēkus, kuriem vispār ir kaut minimālākā sajēga par riepām, var iedalīt divās grupās – vieni ar putām uz lūpām kliegs, ka vissezonas riepas nekur neder un citēs latviešu sakāmvārdu: "Kas der visam, tas neder nekam!", bet otri tikpat pārliecināti teiks, ka tā ir atpalikusi domāšana un patiesībā vissezonas riepas ir progresa pazīme, jo 21. gadsimts to vien dara kā cenšas visu  padarīt multifunkcionālu, tādējādi vienkāršojot dzīvi un taupot laiku. Pretī sakāmvārdam šī puse liek jautājumu: "Kāpēc man atsevišķi nepieciešams telefons, dators, kalkulators un piezīmju grāmatiņa, ja var to apvienot vienā gadžetā? Tāpat arī kāpēc man vajag divus riepu komplektus, ja tos var apvienot vienā?" 

Un kur tad ir patiesība? Nu kā jau vienmēr – patiesība ir kaut kur apmēram pa vidu, un vissezonas riepu vājās un stiprās puses izgaismojas pie attiecīgajiem apstākļiem, tāpēc būs situācijas, kur vissezonas riepas viennozīmīgi uzvar, bet būs arī tādas, kur tām jāatzīst sakāve. 

Vissezonas riepu plusi 
• Tās ir vissezonas! Aizmirstiet par stresaino periodu pavasarī un rudenī, kad jāieplāno riepu maiņa! Turklāt mūsu klimats pēdējā laikā ir tik mānīgs – piemēram, lai gan martā jau drīkst braukt ar vasaras riepām un pirms nedēļas šķita, ka pavasaris ir klāt, pēkšņi atkal uznāk sniegs, un ar vasaras riepām tu esi diezgan bezpalīdzīgs! Šis ir dubultpluss vissezonas riepu labā, jo jūs sevi ne tikai atbrīvojat no problēmām divas reizes gadā, bet arī varat neuztraukties par straujām laika maiņām.

• Vissezonas riepas ir ideāli piemērotas, ja jūsu ceļi vairāk ved pa pilsētām, kur ceļi ir labi tīrīti. Vispār riepu eksperti un testētāji ir vienisprātis, ka vissezonas riepas ir ideāli piemērotas tādiem laika apstākļiem, kādi valda Apvienotajā Karalistē, jo tur ziemas nav tik bargas, vasaras nav tik karstas, bet nokrišņu ir daudz, tāpēc vienmēr jābūt tiem gatavam. 

Vissezonas riepu mīnusi
• Jārēķinās, ka vissezonas riepas būs dārgākas nekā vasaras vai ziemas riepas. Cenu atšķirība ir apmēram 15–20% robežās. 
• Degvielas ekonomija – lai gan atšķirība nav drastiska, tomēr vasaras sezonā, kad ceļi ir gludi un sausi, vasaras riepas palīdz taupīt degvielu, turpretī vissezonas riepas "strādā ar lielāku piepūli", tāpēc arī degvielas patēriņš ir lielāks. 
• Jārēķinās, ka vissezonas riepu protektrs mēdz nodilt ātrāk, bet vai tiešām tas kādam ir pārsteigums? Jebkura lieta nodils ātrāk, ja to valkā visu gadu, nevis tikai vienu sezonu!