Meža pārdošana – tas nav tik vienkārši

Tikai skatoties no malas, varētu šķist, ka meža uzturēšana un apsaimniekošana tāda bērnu spēlīte vien ir. Taču šajā procesā ir vesels lērums zemūdens akmeņu – jāzina ar mežu saistītie likumi un normatīvie akti, lai neiekultos kādā ķezā, bet, ja tā ir sanācis, jāuzņemas atbildība par visiem savā mežā izdarītajiem pārkāpumiem. Un kur tad nu vēl ikgadējais nekustamā īpašuma nodoklis, kas arī nemaksā tikai pāris eiro centu?

Un tad pienāk brīdis, kad jūs gribat savu mežu pārdot  esat iekārojis nopirkt kādu īpašumu vai automašīnu vai vienkārši saprotat: ko nevar celt, to nevar nest jeb, vienkārši runājot, nespējat apsaimniekot meža īpašumu. Iemesli meža pārdošanai var būt visdažādākie, bet to pašu nevar teikt par meža pārdošanas procesu. Tas lielākā vai mazākā mērā, protams, būs līdzīgs visiem meža pārdevējiem. 

Zināšanu un pieredzes trūkums šajā jomā jūs var ievest galīgā purvā. Lai pārdotu mežu, tas nav tik vienkārši kā aiziet uz tirgu, pārdot preci un saņemt naudu tajā pašā dienā. Jums radīsies vesela gūzma jautājumu, uz kuriem pirmajā mirklī pat nezināsiet, kur ņemt atbildes: piemēram, par kādu cenu pārdot mežu, kam to pārdot, kādi maksājumi jāveic, kādi dokumenti vajadzīgi, kā sagatavot pirkšanaspārdošanas līgumu? Un tā jau ir tikai neliela daļa no jautājumiem, ar ko nāksies saskarties, pārdodot mežu.

Protams, daļu atbilžu jūs varat sameklēt internetā, nozaru mājaslapās. Taču tas būs tikai neliels ieskats jūsu problēmu risinājumā un atbildes negarantēs to, ka nu viss process ies kā smērēts. Ikkatram mežam ir sava vērtība, dažkārt meža īpašnieki bez pieredzes tos uzskata tikai par kaut kādiem krūmiem vai nekam nederīgiem kokiem. Tieši šāda meža īpašnieku neinformētība ir tas jājamzirdziņš, ko reizumis izmanto negodprātīgi pircēji. Līdz ar to mežs tiek pārdots par krietni zemāku cenu un meža īpašnieks zaudē krietnu summu naudas.

Te gan nav runa par pāris simtu eiro zaudējumu, bet gan pāris tūkstošiem, tāpēc vislabākais risinājums būtu vērsties pie tiešām labiem un pieredzes bagātiem savas nozares speciālistiem, kuri jums palīdzēs ar gadu gaitā uzkrātām zināšanām un pieredzi. Tad jums izdosies mežu pārdot ātri, bez problēmām par vislabāko cenu, atbilstoši visiem likumiem un normatīviem, kas pastāv mūsu valstī. Viens no tādiem partneriem neapšaubāmi ir MRS Vidzeme ar vairāku gadu darba stāžu. Par viņu darbu vislabākā liecība ir klientu pozitīvās atsauksmes.