Banner 980x90

Madonas skolotāji apgūst video un animāciju

Maijā noslēgsies vērienīgākās skolotāju bezmaksas digitālās mācības programmā "Samsung Skola nākotnei". Tajā 120 skolotāji un direktori no visas Latvijas, tostarp Madonas, jau četrus mēnešus apgūst digitālās prasmes un gatavo digitālo pārmaiņu projektus savai skolai.

Kā pilsētas informācijas portālu Madona24.lv informēja projekta autori, tā mērķis ir rast veidus, kā ar tehnoloģijām uzlabot skolēnu sasniegumus mācībās. Skolu komanda, kuras projektu "Iespējamā misija" (IM) treneri un žūrija novērtēs par ilgtspējīgāko, īstenojamu daudzos mācību priekšmetos un, kas vislabāk veicinās sadarbību skolā, saņems 10 000 eiro jaunākajām Samsung tehnoloģijām.

"Mācības "Samsung Skola nākotnei" nav nekāds "plezīrs", bet reāls darbs. Mums skolā noder viss apgūtais, bet īpaši – Tviteris. Sociālie tīkli ir ļoti labs un vienkāršs veids, kā svarīgu informāciju ātri nodot lielam skolēnu skaitam. Arī novadā, līdz sākām lietot Tviteri, neviens nezināja par mūsu skolas aktivitātēm, tagad tas ir mainījies. Mūsu skolotājas arī rīko Tvitera lietošanas kursus, daloties ar jauniegūtajām zināšanām. Pats galvenais, ka ne tikai jūtam ļoti lielu progresu mūsdienu tehnoloģiju jomā skolotāju vidū, bet arī skolēnos ir radusies liekāka interese mācīties. Tāpēc pēc Samsung mācībām mēs noteikti "raksim" tālāk, lai atklātu arvien jaunus un noderīgus rīkus," pieredzē dalās Madonas 1.vidusskolas skolotājas.

Noslēdzošajā mācību modulī, kas notika no 31.marta līdz 4.aprīlim, skolotāji apguva video un animāciju veidošanu. "Iespējamā misija" (IM) treneri atklāja, kādi ir kvalitatīva video un animāciju priekšnosacījumi, un kā ar dažādu rīku palīdzību sarežģītus mācību priekšmetus var pasniegt radoši.

"Samsung Skola nākotnei" dažādu nozaru eksperti iedvesmo dalībniekus būt par pārmaiņu nesējiem un realizēt savas idejas gan skolā, gan ikdienā. Animācijas un video modulī dalībnieki tikās ar "Avārijas Brigādes" tēvu un galveno brigadieri – leģendāro Jāni Cimmermani. Tāpat iedvesmas lekcijas lasīja animācijas dižgare Dace Rīdūze, digitālo mediju speciālists Rolands Laķis, viens no spilgtākajiem mūzikas video un reklāmas režisoriem Jurgstulajstus, un Jurģis Krāsons – Latvijas labākais kino mākslinieks, kura darbs ir plaši novērtēts starptautiskajā kino arēnā.

Samsung programmu izsludināja pērn oktobrī, kad papildu digitālās prasmes pieteicās apgūt 213 jeb ceturtā daļa Latvijas skolu. Visus pieteikumus izvērtēja IM un žūrija, kas arī noteica, kuras 30 skolu komandas ir uzņemtas apmācībās.

Visvairāk pieteikumu programmai tika saņemts no kurzemniekiem – tika pieteiktas 48 skolas, kas ir aptuveni 38% no visām skolām Kurzemē. No Latgales un Vidzemes saņemts līdzīgs pieteikumu skaits – attiecīgi 45 un 44 skolu komandas, kas ir aptuveni 39% no visām skolām abos reģionos. No Rīgas un Rīgas rajona interesi izrādīja 62 skolu komandas (~32% no visām Rīgas un tās rajona skolām), bet no Zemgales 14 (~13% no visām skolām Zemgalē).

Mācības programmā notiek piecos moduļos: pirmais modulis no 2014. gada 6. līdz 10.janvārim; otrais modulis no 3. līdz 7.februārim; trešais modulis no 3. līdz 7.martam; ceturtais modulis no 31.marta līdz 4.aprīlim; piektais modulis no 6. līdz 12.maijam. Vieta: Samsung tehnoloģiju telpa Duntes ielā 6. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)