Madonas kooperatīva "Barkavas arodi" apgrozījums pērn samazinājās par 42%

Rīga, 8.apr., LETA. Madonas novada lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) "Barkavas arodi" pagājušajā gadā strādāja ar 4,648 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 42% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa saruka divas reizes - līdz 72 115 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kooperatīva vadība norāda, ka 2017.gada pārmērīgo nokrišņu izraisītie nelabvēlīgie laika apstākļi būtiski ietekmēja kooperatīva biedru ziemāju kultūru kopplatības, kā rezultātā 2018.gada pamatkultūras bija mazāk ražīgie vasarāji. 2018.gadā vasarā ilgstošā sausuma un lielā karstuma dēļ būtiski - par 55% - samazinājās kopraža kooperatīva biedru saimniecībās salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Pagājušā gada graudu ražas sezonā kooperatīva biedri piegādāja 16 026 tonnas produkcijas salīdzinājumā ar 2017.gadā piegādātājām 36 253 tonnām.

Vienlaikus "Barkavas arodu" vadības ziņojumā teikts, ka kooperatīva saimnieciskā darbība ir raksturojama kā droša un stabila. Pakāpeniski piesaistot Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu un ar kooperatīva biedru finansējumu, kooperatīvs ir izveidojis graudu-rapšu pirmapstrādes kompleksu ar 26 000 tonnu kopējo kapacitāti.

Pagājušā gada beigās kooperatīvu pārstāvēja 114 saimniecības, kas ir par vienu vairāk nekā gadu iepriekš.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2017.gadā "Barkavas arodi" strādāja ar 8,019 miljonu eiro apgrozījumu un 146 766 eiro peļņu.

"Barkavas arodi" ir dibināti 2006.gadā. Kooperatīvs dibināts ar mērķi nodrošināt Barkavas un tuvāko pagastu lauksaimnieku apgādi ar nepieciešamajām augkopības izejvielām, kopīgiem spēkiem organizēt augkopības produkcijas pirmapstrādi un realizāciju.