Lauksaimniecības uzņēmuma "Agro-Dzelzava" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā sarucis par 6,1%

Rīga, 4.feb., LETA. Dzelzavas pagasta jauktās lauksaimniecības uzņēmums "Agro-Dzelzava" pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2017.gada 1.oktobra līdz 2018.gada 30.septembrim, strādāja ar 1,843 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,1% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 47% - līdz 129 956 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka "Agro-Dzelzava" apgrozījuma kritumu pagājušajā finanšu gadā ietekmēja govju saindēšanās ar pašražoto skābbarību. Minētā iemesla dēļ kompānija pagājušajā finanšu gadā realizēja par 500 tonnām mazāk svaigpiena, kā arī tas radīja papildu izdevumus aptuveni 25 000 eiro apmērā. Tāpat "Agro-Dzelzava" apgrozījumu pagājušajā finanšu gadā, pēc kompānijas vadības skaidrotā, ietekmēja sausā vasara.

Lai kompensētu radušos zaudējumus, "Agro-Dzelzava" realizējusi cirsmas, gūstot ienākumus 165 000 eiro apmērā.

Kompānijas vadība arī norāda, ka pērn par 412 093 eiro pieauga uzņēmuma augkopības un lopkopības ražošanas izmaksas. To ietekmēja vairāki faktori, tostarp lopbarības iepirkuma cenas pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo finanšu gadu, kā arī iepirktās lopbarības apmēra pieaugums pašu audzētās lopbarības novāktā apmēra samazinājuma dēļ saistībā ar nelabvēlīgajiem laika apstākļiem. Arī kukurūzas novākšanas tehniskās izmaksas 2017.gada novembrī bija lielākas par plānotajām, kas ietekmēja uzņēmuma produkcijas pašizmaksu un 2018.gadā palielināja ražošanas izdevumus par aptuveni 15 000 eiro.

Uzņēmuma vadība atzīmē, ka pagājušajā finanšu gadā sliktās kvalitātes dēļ uzņēmums pārvērtēja pašražoto skābbarību un iepriekšējā finanšu gadā novāktos miežus, kas kopumā kompānijai radīja papildu izdevumus 30 000 eiro apmērā.

Tāpat "Agro-Dzelzava" vadība norāda, ka uzņēmuma pamatlīdzekļu nolietojums salīdzinājumā ar iepriekšējo finanšu gadu pieauga par 76 299 eiro saistībā ar jaunas lauksaimniecības tehnikas iegādi 362 200 eiro apmērā, kam tika piesaistīts Lauku atbalsta dienesta finansējums.

Pagājušajā finanšu gadā kompānijas personāla izdevumi pieauga par 52 207 eiro salīdzinājumā ar iepriekšējo finanšu gadu, jo pieauga veicamo darbu apmērs, darba devēju sociālā nodokļa likme, kā arī aprēķinātie atbrīvošanas pabalsti un kompensācijas.

Kompānijas "Agro-Dzelzava" nākotnes pamatmērķis ir turpināt strādāt ar pozitīvu finanšu rezultātu. Lai sasniegtu vēlamo, uzņēmums kā vienu no darbības pamatmērķiem ir izvirzījusi Eiropas Savienības projektu piesaisti saimnieciskā rezultāta paaugstināšanas nolūkā.

"Agro-Dzelzava" finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.oktobra līdz 2017.gada 30.septembrim, strādāja ar 1,962 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 45,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa palielinājās 3,5 reizes un sasniedza 88 426 eiro.

"Agro-Dzelzava" ir reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 383 400 eiro. Kompānijas lielākais īpašnieks ir Dānijas uzņēmums "Dagda ApS" (93,72%).