Banner 980x90

Latvijas jahtu ostas ir apmierinātas ar aizvadīto sezonu; daļā no tām jahtu skaits palielinājies

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Latvijas jahtu ostas ir apmierinātas ar aizvadīto sezonu un daļā no tām pietauvoto jahtu skaits šogad ir palielinājies, aģentūrai LETA pastāstīja aptaujātie ostu pārstāvji.

"Kapteiņu ostas", kas atrodas Salacgrīvā, direktors Ojārs Jūliks aģentūrai LETA sacīja, ka šogad jahtu sezona ostā kopumā ir bijusi aktīvāka nekā pērn un vērtējama kā laba. "Varbūt tāpēc, ka mēs jahtotājiem kļūstam zināmāki. Īpaši neorientējamies uz mārketingu un ārzemju tūristu piesaisti, taču šogad daudz biežāk ienāca ārzemju jahtas un arī parādījās jauni jahtkluba biedri. Tāpat kļuvis vairāk jahtu turētāju," teica Jūliks, piebilstot, ka atgriežas šī sporta veida popularitāte.

Jūliks sacīja, ka visvairāk jahtu "Kapteiņa ostā" šogad pietauvojās laikā no jūlija vidus līdz augustam. Vairāk bija ārzemju jahtu, tostarp lielākais īpatsvars no Somijas, Zviedrijas un Norvēģijas. Festivāla "Positivus" laikā bija augsta vietējo jahtu aktivitāte. Pēc Jūlika teiktā, lielākais ostā ienākušo jahtu īpatsvars ir vidēja lielumu buru jahtas, taču kopumā "Kapteiņu ostā" var sastapt dažāda izmēra jahtas.

Viņš pastāstīja, ka cilvēkiem uz jahtas ir svarīgi, lai ostā būtu pieejams internets, tualete, duša. Ja ir pieejama arī sauna, tad klienti ir sevišķi gandarīti. Tāpat ir svarīgi, lai tuvumā būtu veikals. Savukārt specifisku luksusa prasību klientiem nav. Vidēji viena jahta "Kapteiņu ostā" šogad uzturējās divas vai trīs dienas, kas ir līdzīgi kā pērn. Šogad pieauga jahtu no Krievijas īpatsvars, kas ostā uzturējās ilgstoši. "Šādu jahtu pirms tam nebija daudz, tagad interese kļūst lielāka. Man liekas, ka pieprasījums pēc šī pakalpojuma varētu augt arī nākamgad," viņš sacīja.

"Andrejostas" pārstāvis Aleksandrs Iļjens aģentūrai LETA pastāstīja, ka "Andrejostā" šogad nebija tik daudz jahtu kā pagājušogad, jo nenotika lielas starptautiskas jahtu regates. Jahtu skaitu negatīvi ietekmēja arī ģeopolitiskā situāciju Eiropā un salīdzinoši vēsi laika apstākļi augustā, tādēļ daļa Eiropas jahtu nedevās tālāk par Poliju. Ostas ieņēmumi šogad nav auguši arī saistībā ar ugunsgrēku kafejnīcā "Ticket to heaven", kurai blakus bija izvietota ostas noliktava. Nākamgad drošības sistēmu teritorijā plānots uzlabot.

"Andrejostas" piestātnē visvairāk jahtu šogad bija no Skandināvijas valstīm, kā arī Vācijas un Polijas. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu bija vairāk jahtu no Īrijas un Austrālijas.

Turpretī Liepājas jahtu centra, kas apsaimnieko vienu no Liepājas ostas piestātnēm, vadītājs Kārlis Kints aģentūrai LETA sacīja, ka šosezon Liepājas Jahtu centrā pietuvojās apmēram 330 jahtas, kas ir tikpat daudz, cik pagājušajā sezonā. Tas ostai ir neraksturīgi, jo parasti jahtu skaits ik gadu mainās. Vienlaikus viņš norādīja, ka ostā ienākušo jahtu skaits nav rādītājs, lai izvērtētu sezonas veiksmīgumu, jo būtiskāka ir tūristu viesnīcu apmeklētība, un šajā ziņā bijis kāpums.

Viņš arī pastāstīja, ka Liepājas jahtu centrā sezona parasti ilgst no maija līdz septembra beigām. Visvairāk jahtu šogad bija no Vācijas, Polijas, Lietuvas un Somijas. Vidēji viena jahta ostā uzkavējās 1,5 dienas, kas ir arī vidējais rādītājs Latvijas ostās. Līdzīgi kā citus gadus, populārākais maršruts no pavasara līdz vasaras vidum bija no Klaipēdas cauri Liepājai, Ventspilij un tālāk uz Pāvilostu, vasaras otrajā pusē maršrutam mainoties apgrieztā secībā.

Ventspils jahtu ostas "Ventspils Marine" pārvaldnieks Reinis Ābele sacīja, ka šogad ostā ir bijis vairāk jahtu nekā pērn. "Mums šogad ir bijušas 450 jahtas, kas ir vairāk nekā pagājušajā gadā, kad bija 394 jahtas. Līdz ar to bijis vērā ņemams pieaugums. Tas ir skaidrojams ar to, ka mēs pagājušogad veicām diezgan lielus ieguldījumus, sakārtojām piestātnes, ieviesām pamatpakalpojumus - ūdeni, elektrību, apgaismojumu, dušas, tualetes, bojas. Šogad sāka strādāt arī kafejnīca. Burātāju sabiedrība ir pietiekoši aktīva, un ļoti ātri izplatās ziņas, ja kaut kur ir vērā ņemami uzlabojumi. Tad visi, kas ceļo attiecīgajā reģionā, atbrauc apskatīties," sacīja Ābele. Ventspils jahtu ostā šogad pabija arī somu flote ar vairāk nekā 30 laivām vienlaicīgi. Līdz ar to sezona kopvērtējumā bijusi veiksmīga.

Pēc Ābeles teiktā, sezona tradicionāli ilgt no maija līdz septembrim, taču arī mēnesi iepriekš vai mēnesi pēc sezonas ostā sastopamas jahtas. Visvairāk jahtu šogad Ventspils ostā bija no Skandināvijas un Vācijas. "Šogad vairāk nekā 140 jahtas bija no Vācijas, vairāk nekā 100 - no Somijas un vairāk nekā 60 - no Zviedrijas, kam seko 35 jahtas no Latvijas un Polijas. Pārējās valstis bija pārstāvētas stipri mazākā mērā," viņš teica.

Vidēji jahtu īpašnieki Ventspils ostā pavadījuši 1,9 dienas, kas ir līdzīgi kā pērn. Vidēji jahtas ostā pavada divas naktis. Populārākais jahtu maršruts ir ceļš starp Baltiju un Skandināviju. "Mēs esam ļoti labā krustpunktā starp Igaunijas salām. No Sāremā nāk diezgan daudz jahtu. Tāpat mums tieši pretī ir Zviedrija, Gotlande. Tie, kas dodas Baltijas jūras ziemeļu virzienā, nāk no Klaipēdas, Liepājas vai Pāvilostas. Daži pat no Polijas, Gdaņskas, vai Krimas," viņš sacīja.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)