Krimināllietā par traģisko negadījumu Varakļānu aprūpes centrā turpina pratināt lieciniekus

Rīga, 4.apr., LETA. Vidzemes rajona tiesa Gulbenē šonedēļ turpinājusi pratināt lieciniekus krimināllietā par traģisko negadījumu Varakļānu aprūpes centrā, kur 2015.gadā lifta šahtā iekrita un gāja bojā zēns, aģentūru LETA informēja Vidzemes rajona tiesas priekšsēdētāja palīdze Sintija Ādamsone.

Lietas skatīšana šonedēļ turpinājusies trīs dienas, un turpināta liecinieku iztaujāšana. Tostarp, uzklausīta arī Varakļānu aprūpes centra vadītāja.

Lietu tiesa turpinās skatīt 29.maijā, 30.maijā un 31.maijā, rezervētas sēdes arī uz 17.jūniju, 18.jūniju un 19.jūniju.

Lietā apsūdzība celta četrām personām. Pašvaldības būvinspektore Iveta Meļehova apsūdzēta pēc Krimināllikuma 319.panta 3.daļas par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas. Vēl trim apsūdzētajiem, kas saistīti ar lifta izbūvi, celta apsūdzība par nonāvēšanu aiz neuzmanības. Vitālijs Silmanovičs, Juris Jakunovs, Vadims Maļinovskis pārstāv dažādus uzņēmumus, kas objektā veikuši būvdarbus un nodrošinājuši būvuzraudzību.

2015.gada 10.augustā vecāki ar 1,8 gadus vecu zēnu Varakļānu veselības aprūpes centrā apciemoja vecmāmiņu. Dodoties prom no apmeklējuma, zēns piegājis pie lifta un attaisījis vaļā lifta durvis. Kamēr gaidījis mammu, zēns ieskrējis liftā, kurā nebija nolaistas drošības žalūzijas. Liftā starp kabīni un sienu bija sprauga. Zēns tajā iekrita un nokrita no trešā stāva, gūstot politraumas. Naktī uz 11.augustu zēns Rēzeknes slimnīcā nomira.

Pēc pāris gadiem lifts tika nomainīts.

Savukārt 2019.gada sākumā Rēzeknes tiesa bojāgājušā zēna vecākiem noteikusi 80 000 eiro morālo kompensāciju, kas ir mazāka par prasīto vienu miljonu eiro. Vecāki tika prasījuši katrs 250 000 eiro no valsts un arī no Varakļānunovada pašvaldības, taču tiesā prasība apmierināta daļēji.

Tiesa nolēma piedzīt kompensāciju tikai no Varakļānu pašvaldības 80 000 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja Rēzeknes tiesas priekšsēdētājas palīdze Vera Brituškina. Katram vecākam noteiktā kompensācija ir 40 000 eiro.