Kādu automašīnu pirkt – lietotu vai jaunu?

Domājot par automašīnas iegādi, viens no svarīgākajiem lēmumiem, kas jāpieņem – pirkt lietotu vai jaunu automašīnu. Pieņemot šo lēmumu, ir jāņem vērā vairāki dažādi faktori – cena, finansiālās iespējas, apdrošināšanas izmaksas, uzticamība, citu pircēju un lietotāju atsauksmes. Tas viss var būtiski ietekmēt jūsu gala lēmumu.        

Jāsaprot, ka katram ir savas vēlmes, vajadzības un katra situācija ir atšķirīga. Šajā gadījumā nav vienas pareizās atbildes, taču raksta turpinājumā esam apkopojuši faktorus, kurus apdomājot, varēsit pieņemt savām vēlmēm, vajadzībām un situācijai atbilstošāko un labāko lēmumu!

Cena
Būtiskākā atšķirība starp lietotu un jaunu automašīnu ir cena – lietotām automašīnām gandrīz vienmēr būs zemāka cena nekā jaunām. Tomēr automašīnu nevajadzētu izvēlēties, balstoties uz tās cenu. Daudzos gadījumos lietotas automašīnas var būt arī dārgākas, tādēļ iegādes procesā vajadzētu apdomāt arī citus faktorus.

Nolietojums
Galvenais iemesls, kādēļ lietotām automašīnām parasti ir zemākas cenas nekā jaunām automašīnām, ir nolietojums. Nolietojums attiecas uz to, cik lielu vērtību transportlīdzeklis zaudē laika gaitā.     

Jārēķinās ar to, ka lietota automašīna jau, visticamāk, ir nolietota, taču jauna automašīna lielāko daļu savas vērtības zaudēs pirmajos trīs gados. Ja jums ir svarīgi auto pārdot par līdzīgu cenu, kā esat to iegādājies, labāka izvēle, protams, būs lietots auto.

Finansējums
Cilvēkiem, kuriem nav brīvu līdzekļu, lai uzreiz iegādātos automašīnu, visticamāk, nāksies apdomāt tādu iespēju kā naudas aizdevums. Lai arī liekas, ka lietotu automašīnu procentu likmes vienmēr ir zemākas, ne vienmēr tas tā ir. 

Ņemiet vērā – jo lielāka pirmā iemaksa, jo zemāka kopējā automašīnas cena. Tomēr, ja automašīnas iegādē patiesi izmantojat kredītu, esiet uzmanīgs un apdomājiet savas iespējas to atmaksāt – ja pašreiz nevarat atļauties jaunu auto, neriskējiet!

Garantija
Arī garantija var manāmi ietekmēt kopējās izmaksas, kas jūs sagaida, iegādājoties automašīnu. Jārēķinās ar to, ka lietota auto detaļas ir daudz dārgākas nekā jauna auto detaļas, turklāt lietotai automašīnai parasti nav garantijas, tādēļ, ja kaut kas noiet greizi, jūs esat pilnībā atbildīgs par visām izmaksām. 

Daži lietotu automašīnu dīleri piedāvā garantiju, tomēr tai ir īss termiņš un tās segums nav tik visaptverošs. Ja vēlaties būt pilnībā pārliecināts par to, ka vajadzības gadījumā jūsu spēkrats tiks pienācīgi aprūpēts, labākā izvēle ir jauna automašīna. 

Apdrošināšana
Kad pienāks laiks iegādāties automašīnas apdrošināšanas polisi, cenu galvenokārt noteiks tas, cik veca ir jūsu automašīna un kāda ir tās vērtība. Tas nozīmē, ka lietotas automašīnas polise izmaksā mazāk, jo lietota automašīna ir gan vecāka, gan, visticamāk, lētāka. 

Veiktspēja un degvielas patēriņš
Dažādi automašīnu ražotāji arvien uzlabo automašīnu veiktspēju un efektivitāti. Protams, lietotām automašīnām nav tik augsta veiktspēja kā jaunām automašīnām, turklāt, ņemot vērā to nolietojumu, arī degvielas patēriņš lietotām automašīnām ir daudz augstāks.   

Jaunākie automašīnu modeļi aprīkoti ar vairākām inovatīvām funkcijām. Viena no tām – "stop and go", kas padara automašīnu efektīvu arī intensīvas satiksmes apstākļos. Izvēle, protams, ir jūsu rokās – jaunas automašīnas iegāde ir daudz dārgāka, taču jaunas automašīnas izturēšana visbiežāk ir daudz lētāka.

Drošība
Pateicoties tādai inovācijai kā mākslīgais intelekts, automašīnas drošības jomā ir panākts milzīgs progress. Modernās jeb jaunās automašīnas aprīkotas ar dažādām drošības funkcijām, kas uz noteiktiem apstākļiem reaģē daudz ātrāk, nekā to var izdarīt autovadītājs. Arvien jauni uzlabojumi inženierzinātnēs nozīmē to, ka jaunas automašīnas ir daudz drošākas nekā lietotas.

Tas, kādu automašīnu jūs varat iegādāties, protams, atkarīgs no jūsu finansiālās situācijas. Ja, analizējot šos faktorus, esat nolēmis iegādāties jaunu automašīnu, taču pašreiz jums nav pieejama visa nepieciešamā summa, jums var noderēt mājaslapā Creamcredit.lv piedāvātie patēriņa kredīti, taču pirms tam izvērtējiet savas spējas kredītu godprātīgi atmaksāt!