Čakša: Pacientiem arī nākamgad būs jārēķinās ar garām rindām uz izmeklējumiem

Pilseta24.lv
Pilseta24.lv

Nesaņemot nozarei nepieciešamo finansējumu - 70 miljonus eiro, arī nākamgad pacientiem būs jārēķinās ar garām rindām uz izmeklējumiem pie speciālistiem, ceturtdien, 18.augustā, medijiem atzina veselības ministre Anda Čakša.

Nākamā gada valsts budžetā panāktais aptuveni 45 miljonu eiro pieaugums ir tikai ugunsgrēka nelielas daļas apdzēšana, jo vēl nepieciešams aptuveni 31 miljons eiro, ko nav izdevies panākt.

Nepanākot visas prasītās summas piešķiršanu, pacientiem joprojām būs jārēķinās ar ilgu gaidīšanu uz izmeklējumiem pie speciālistiem. Līdz ar to ministre atzina, ka līdz galam ar valdības pieņemto lēmumu nav apmierināta. Vienlaikus gan viņa norādīja, ka padoties negrasās.

Valdībā šodien atbalstīts Veselības ministrijas priekšlikums valstij uzņemties valsts galvojumu saņēmušo veselības aprūpes iestāžu parādsaistības, kas ļāvis veselības aprūpes budžetam atvēlēt vēl septiņus miljonus eiro rindu mazināšanai.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) informēja, ka valdībā ir panākta vienošanās, ka 2018.gada budžeta prioritāte būs reformu finansēšana veselības aprūpes sistēmā. Ņemot vērā, ka atšķirībā no izglītības reformas veselības aprūpes sistēmā reforma vēl nav sākta, nākamā gada budžetā ieguvēja bija Izglītības un zinātnes ministrija, kam finansējums piešķirts jau konkrētām reformām.

Jau ziņots, ka, pēc veselības ministres Andas Čakšas domām, nākamā gada budžetā "ugunsgrēku apdzēšanai" veselības aprūpes nozarē būtu nepieciešami 70 miljoni eiro.

Atbalstot veselības aprūpes finansēšanas modeļa variantu, kurš paredz 1% no sociālajām iemaksām novirzīt veselības aprūpei, nozare iegūtu papildu 70 miljonus eiro, iepriekš pauda ministre.

Viss par: Latvijas ziņas