Visas ziņas

 • Leģendām un nostāstiem apvītais Velnezers Šķeltovas pagastā

  Velnezers (Valnezers) jeb Čertoks ir ezers Aglonas novada Šķeltovas pagastā, un tas atrodas "Čertoka ezera (Valnezera)" dabas liegumā, kas, savukārt izveidots 1977. gadā. Ezera caurredzamība tā vidū ir apmēram astoņi metri, tajā neietek un no tā neiztek neviena upe vai avots. Ne velti ezeram dots tāds vārds, jo tā apkārtnē nekad nav dzīvojuši cilvēki – dienas tumšajā laikā tie vairās tam tuvoties, jo uzskata, ka ūdeņos mājojot pats nelabais.

 • Optibet.lv – labākais sporta bāru tīkls Latvijā 

  Noteikti nevar apgalvot, ka Latvijā, it īpaši Rīgā, nav sporta bāru. Tādas vietas netrūkst, kur pēc garas darba dienas paviesoties ar draugiem, lai sekotu līdzi sporta spēlēm tam atbilstošā atmosfērā. Īpaši daudz to ir Vecrīgā, kur tās ir mērķētas vairāk tūristu auditorijai, īpaši Rietumeiropas futbola faniem. 

 • Karostas muzejs – tumšā tūrisma cienītājiem

  siggi mus /flickr.com

  Karostas cietums Liepājā celts 20. gadsimta sākumā kā hospitālis, bet kopš 1905. gada izmantots kā militārais cietums, kas savas funkcijas veicis līdz pat 1997. gadam. Kopš 2002. gada tas savas durvis vēris no jauna, kad tur, piesaistot tūristus, sāka saimniekot "Karostas glābšanas biedrība". Tā apmeklētāji var uzzināt par cietuma vēsturi, pavadīt nakti aiz restēm, paēst padomju stila ēdnīcā kopā, turklāt klīst runas, ka vecajā ēkā spokojas.

 • Sventes muiža – ko tajā apskatīt?

  latvia.travel /flickr.com

  Sventes muiža (sākotnēji Jaunsventes muižas kungu māja) ir celta 1912. gadā pēc grāfa Mihaila Zīberga-Plātera pavēles, un tā atrodas Daugavpils novada Sventes pagasta Sventē. Līdz 1920. gada agrārajai reformai muiža piederēja Zībergu-Plāteru dzimtai – senai vācbaltiešu dzimtai no Brēles, kas 14.-15. gadsimtā ieceļojusi Livonijā un bijusi viena no lielākajiem zemes īpašniekiem Latgalē.

 • Gleznainās Veczemju klintis Vidzemes jūrmalā

  Veczemju klintis (arī Mantiņu klintis vai Sarkanās klintis) ir ģeoloģisks un ģeomorfoloģisks dabas piemineklis Vidzemes akmeņainajā jūrmalā – gleznaini smilšakmens atsegumu fragmenti, kas redzami aptuveni 12 kilometrus garā jūras krasta posmā no Veczemjiem līdz Tūjai. Pateicoties jūras viļņiem, krasti ir stāvi un sniedzas līdz pat sešu metru augstumā.

 • SIA "Abplanalp Baltic" – metālapstrādes instrumenti, urbji, frēzes

  Lai metāla izstrādājumi būtu atbilstoši tehniskajām un kvalitātes prasībām, svarīgu lomu spēlē korekti piemeklēti metālapstrādes instrumenti un iekārtas, kas ir būtiska vajadzība katrā uzņēmumā, kam svarīga augsta uzticība klientu vidū. Augsti tehnoloģiski metālapstrādes instrumenti ievērojami vienkāršo darba procesu.

 • Restorāns "Majorenhoff" – restorāns Jūrmalā, kafejnīcas Jūrmalā

  Restorāns jūrmalā "Majorenhoff" pārsteigs pat pašus prasīgākos gardēžus, jo restorāna radošā pieeja katram ēdienam ir īsts atklājums kulinārijas pasaulē.

 • Kādu automašīnu pirkt – lietotu vai jaunu?

  Domājot par automašīnas iegādi, viens no svarīgākajiem lēmumiem, kas jāpieņem – pirkt lietotu vai jaunu automašīnu. Pieņemot šo lēmumu, ir jāņem vērā vairāki dažādi faktori – cena, finansiālās iespējas, apdrošināšanas izmaksas, uzticamība, citu pircēju un lietotāju atsauksmes. Tas viss var būtiski ietekmēt jūsu gala lēmumu.        

 • Piena muzejs – izzini, kā tapis sviests un siers

  Liepaja tourism information office /flickr.com

  Piens jau kopš seniem laikiem bijis pārticības, veselības un spēka simbols. Arī Latvijā piens tiek turēts godā, un ne velti piena produkti pie mums ir tik lielā cieņā, turklāt – mums ir arī pašiem savs piena muzejs. Vienīgajā Piena muzejā Latvijā, kas atrodas Piena muižas kompleksā, gan lieli, gan mazi var uzzināt to, kas tad ir piens, no kurienes tas rodas un kas ar to notiek, līdz tas nonāk uz galda.

 • Valpenes piramīda – ar ko tā zīmīga latviešiem?

  Sandra Anohina /flickr.com

  Valpenes piramīda jeb Valpenes akmens krāvums ir piemineklis un veltījums Krišjānim Baronam. Šis iespaidīgais laukakmeņu krāvums, kas pēc savas formas tiešām atgādina piramīdu, atrodas diezgan klajā vietā Dundagas novada Dundagas pagasta Valpenē, līdzās Dainu tēva pamatskolai – Kubalu skolai.