Afiša

"Bague Duo" koncerts Cesvainē

"Bague Duo" koncerts Cesvainē
"Bague Duo" koncerts Cesvainē
KUR
KAD
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018 19:00 - 20:00

Ģitārista, komponista, aranžētāja Aivara Hermaņa 40 gadus ilgā pieredze un radošie sasniegumi ir ķīla katra jaunradīta darba vērtībai.

Šoreiz pieredzējušais mūziķis spēkus apvienojis ar muzikālajās aprindās jau ievērību guvušo Ēriku Upenieku – ģitāristu, komponistu un aranžētāju, izveidojot akustisko ģitāru duetu. Aivars un Ēriks kopā muzicē kopš 2014. gada, viņu muzikālās satikšanās vidutājs bija Hermaņa ilggadējs radošais partneris un domubiedrs, dziedātājs Igo.

2017. gada nogalē ģitāristu duets pieņēma nosaukumu “Bague Duo” un izdeva debijas albumu ar A.Hermaņa un Ē.Upenieka oriģinālmūziku – 10 instrumentāliem skaņdarbiem pašradītos aranžējumos.

Dueta nosaukumu mūziķi ir atvasinājuši no katalāņu mūzikas instrumentu darbnīcas “H.Bague” vārda, jo gan Aivars, gan Ēriks spēlē darbnīcā izgatavotas akustiskās ģitāras. Bague katalāņu valodā nozīmē – gredzens. “H.Bague” instrumentu tapšanai un izplatībai ir izteikti ģimeniska būtība. Radniecīgi savā muzikālajā domāšanā ir arī abi ģitāristi, kuru spēles stils balstīts flamenko un Latīņamerikas džeza tradīcijās. Likumsakarīgi, ka jaunradītās kompozīcijas šķiet spāniskas saules un baudpilnas dzīves uztveres uzlādētas. Šīs mūzikas skanējums ir vienlaikus lakonisks un fantāziju rosinošs.

Koncertā Cesvaines Kultūras namā “Bague Duo” izpildīs jauno koncertprogrammu – skaņdarbus no sava debijas albuma, kas šogad tika izvirzīts Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons 2018” nominācijā “Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums”, kā arī pasaulē populāru autoru (Chick Corea, Astor Piazolla, Raimonds Pauls u.c.) melodiju apdares.

Smeldzes piepildītās un sirsnīgās melodijas sniegs baudījumu koncerta apmeklētājiem un dāvās harmoniju un enerģiju jaunam darba cēlienam.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs, elektroniski https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/64255

kā arī Cesvaines Kultūras namā.

“Bague Duo” koncertu rīko “BILŽU BIROJS”.

Papildu informācija par koncertu – tālr.: 29282866 un bildes@bildes.lv